22.5.2017 / Gösterim Sayısı : 222

2. Yerel Tohum Buluşmasına Artvin'den Katılım Sağlandı

#yerel tohum buluşması

​         Bakanlığımızca uygulanan Milli Tarım Projesi kapsamında, Cumhurbaşkanlığının da desteği ile yerel tohumlar hakkında Bakanlığımız politikaları ve faaliyetleri ile ilgili kamuoyunda bilgilendirme ve farkındalık oluşturulması amacıyla bölgesel bazda "Yerel Tohum Buluşması" etkinlikleri düzenlenmektedir.  Bu kapsamda Karadeniz Bölgesi illerini kapsayan "2.Yerel Tohum Buluşması" 18 Mayıs 2017 tarihinde Samsun ilinde gerçekleştirildi. Etkinliğe Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik, Bakan Yardımcısı Mehmet Daniş, Müsteşar Dr. Nusret Yazıcı, Samsun Valisi İbrahim Şahin, Samsun Milletvekilleri, Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, Daire Başkanları, Genel Müdürler, çok sayıda bürokrat ile 3000 e yakın vatandaş katıldı.

           İl Müdürlüğümüzün de açtığı stantla katılım sağladığı etkinliğe İl Müdürü Dursun Okur, Koordinasyon ve Tarımsal Veriler Şube Müdürü Hasan Özçelik, Bitkisel Üretim ve Bitki Sağlığı Şube Müdürü Fatih Düzcan il müdürlüğümüzü temsilen etkinlikte görev aldılar. Ayrıca İlimizden de çiftçilerimiz etkinliğe katılım sağladı.          

           İlimizde yetiştirilen birçok yerel tohum, fide ve fidanın sergilendiği standımıza Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik başta olmak üzere çok sayıda ziyaretçi gelerek ilimizde üretilen yerli tohumlar hakkında bilgi aldılar. 

''