5.12.2017 / Gösterim Sayısı : 121

​İl Müdürümüz Dursun Okur’dan "5 Aralık Dünya Toprak Günü" ve “Dünya 5 Aralık Mühendisler Günü” Mesajı

Artvin İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Dursun Okur, Dünya Toprak Günü ile ilgili yapmış olduğu açıklama da; "toprağın varlığında zenginliğin, yokluğunda ise çölleşme ve sefaletin olduğunu vurgulayarak, milyonlarca yılda oluşan verimli toprakların, gelecek nesillere azaltılmadan teslim edilmesinin önemine işaret ederek daha yaşanabilir, yoksulluğun olmadığı, sağlıklı bir çevre için insanlığın birlikte hareket ederek, dünyanın en kıymetli varlığı olan toprakları koruması gerekir , İl Müdürlüğü olarak İlimiz topraklarının korunması verimli topraklarımızın amaç dışı kullanılmaması konusunda daha duyarlı hareket edeceğimizi" ifade etmiştir.

İl Müdürümüz Dursun Okur, Dünya Mühendisler Günü ile ilgili yayınlamış olduğu tebrik mesajında; "Mühendislik; Temel bilimlerin ortaya koyulduğu, teorik ve deneysel araştırmalar, tecrübe ve uygulama yoluyla kazanılmış bilgileri akıllıca kullanarak doğadaki madde ve enerjiyi ekonomik olan yöntemler geliştirerek insanoğlu yararına sunan bir meslektir. Sosyal yaşantımızda meslek alanıyla ile ilgili konular, vazgeçilmez ve uygulanması zorunlu kurallarla doğrudan ilişkilidir. Hayatın yaşanılabilir bir şekle kavuşturulmasında mesleğimizin önemi büyüktür. Mühendisliğin ilgi ve faaliyet alanları sosyal yaşantımız içerisinde çok geniş bir yere sahiptir. Meslekte geçirilen her bir yıl mühendislik binasına konan ek bir taş gibidir.

Kurum olarak Mesleğinde uzun yıllar hizmet etmiş ve hala da hizmet eden Mühendislerimizi canı gönülden tebrik eder, ahirete irtihal eden mühendislerimize rahmet dileyerek, tüm mühendislerimizin Dünya Mühendisler Gününü kutlarız." dedi.

Mesajının devamında bugünün başka bir önemini olduğunu belirten Okur "Türk Kadınına Seçme ve Seçilme Hakkı verilmesinin 83. yıl dönümü ve 5 Aralık Dünya Kadın Hakları Günü" olması münasebetiyle kadınların hayatın her alanında daha güçlü bir şekilde yer alması dileğiyle, başta kadın çiftçilerimiz olmak üzere tüm kadınların gününü kutladığını belirtti.

 


''